рафтинг на черемоші в карпатах рафтинг на черемоші, карпати

Сайт Тернопільського Турклубу про рафтинг на Черемоші

Рафтинг на Черемоші

рафтинг на черемоше рафтинг на черемоші
 
Головна

Відпочинок в Карпатах:

Рафтинг-тури на травневі 2018

Про Черемош

Рівень води на Черемоші

Рівень води на Пруті

Ціни та замовлення

Спорядження для сплаву

Карпатські сувеніри

Фотографії та відгуки

Сходження в гори

Наші судна

Як дістатись

Варто відвідати

Правила ТБ

Рафтинг-тури:

Катання на Черемоші

Одноденний рафтинг

Гуцульський адреналін

Три дні на Черемоші

Карпатські вершки

Гірський сплав: Дві ріки

Гірський сплав: Три ріки

Рафтинг + трекінг

Контакт:
+38 096 212 40 71
+38 093 748 59 01
tourclub.ternopil@gmail.com

Рафтинг в Україні

 

Замовити

тур на Черемош

на сайті www.tourclub.com.ua

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рафтинг в Україні

Рафти, рафтери й рафтинг в Україні століття тому

Сплави в Україні – явище геть не нове… Звісно, в другій половині ХІХ ст. й на початку ХХ не йшлося про спортивний азарт, сплави на катамаранах й байдарках, бажання похизуватися власними фото на сплаві по гірській ріці й такий начасний для сучасної гіподинамічної людини активнирафтинг Черемошемй відпочинок...
У той час рафтинг в Карпатах належав до справ виключно комерційних (транспортування великої кількості деревини), рафтери звалися плотогонами, а рафти – дарабами. Дараби зв’язувалися з двох шарів колод і нижчий під час сплаву безжальної гірською річкою так стирався об каміння, що залишалося лише пів стовбура в діаметрі. Й приборкати норовисту течію бурхливого потоку до снаги було геть не кожному, адже дараби мало нагадували звичні для сучасного рафтингу на Черемоші плавзасоби. Ось слова одного з колишніх плотогонів: «…шофера можна вивчитися за 3 місяці, на юриста – за 5 років, а на керманича – може й життя не вистачити». Траплялося, що вартістю рафтингу на дарабі могло стати саме життя плотогона.

Рафтинг в Україні – доступний кожному

У наш час ж навіть президенти ратують за активний відпочинок і виявляють бажання рафтинг на Черемоші - доступний кожномувипробувати власні сили на бурхливій річці. І, звісно, патріотичні почуття заохочують зробити вибір на користь сплаву в Карпатах - однією зі стрімких карпатських річок, - а не туру, скажімо, в Карелію. Приміром, у серпні 2007 року Віктор Ющенко з сім’єю взяв участь у рафтинг-турі в Карпатах і подолав на рафті 35 км річки Білий Черемош.

Річки, придатні для сплавів в Україні

Рафтинг в Україні – доволі популярний вид спорту й відпочинку. Гірські річки Кримських гір та Карпат чудово підходять для такого типу активного відпочинку. Кожна з річок, що екстрім на Черемошівикористовується для сплавів в Україні, характерна певною категорією складності.
Згідно з міжнародними стандартами, річним порогам присвоюється категорія складності від 1-го до 6-го рівня. За постановою Федерації спортивного туризму України, гірські річки Карпатського регіону належать до категорії 3-го рівня складності. Це означає, що під час рафтингу, скажімо, на Черемоші навантаження зростає і доводиться докладати немало зусиль для маневрувань. Зважаючи на складність, можливі різні екстремальні ситуації, однак, нічим серйозним, окрім вибуху адреналіну, рафтинг-тури в Карпатах не загрожують.
До добре освоєних туристами річок басейнів Дністра належать: Чорний Черемош, Черемош, Білий Черемош, Прут, Стрий, а також Тиса та річки її басейну в Закарпатті – Ріка, Латориця.
Рафтинг в Карпатах вирізняє висока потужність потоку, стрімка течія, що досягає 10 - 15 км/год, могутні пороги та затяжні шивери. Усе це стимулює шалене виділення адреналіну в учасників рафтингу на Черемоші.
Найкращий час для рафтингу річками Карпат - з кінця квітня  до першої декади травня, під час повені, коли танення снігів найінтенсивніше. Це стосується, передусім, р. Прут та малих приток, які придатні для проходження лише під час кількох днів весни. Разом з тим, по Черемошу та Тисі сплав можливий протягом усього теплого періоду року з квітня по жовтень.

Враження учасника рафтингу на Черемоші

«Й ось вона - довгождана мить посадки. І ми… попливли. І не просто попливли, ми помчали! Якщо я зроблю спробу описати наш перший спуск, вийде щось на кшталт такого: «…Пливемо, а тут хвиля, шух… а тут Саня кричить… хвиля… пливемо, повертаємо… хвиля, шух… Вова кричить поріг, шух… пізно крикнув, та пусте… шух… і т. д.» Вилізли мокрі, трохи змерзлі, але з широченними усмішками на обличчях й горою вражень. Ось і зараз спогад про той спуск примусив засяяти на моєму обличчі самовільну усмішку».
 

Використано матеріали

umoloda.kiev.ua, uk.wikipedia.org, www.fstu.org.ua

 

До зустрічі на ріці у нашому Рафтинг-таборі